Tým studia

Mgr. Jana Hubáčková

fyzioterapeutka

lekce: fyziopilates, individuální lekce

Od malička mě provází sport, zejména tanec, který mě nakonec přivedl ke studiu fyzioterapie, kde jsem se setkala s metodou Josepha Pilatese. Metoda mě tak nadchla, že jsem se rozhodla navštěvovat lekce a poté si udělat lektorský kurz a své poznatky propojené s dalšími informacemi z oblasti fyzioterapie předávat dál. Pilates se věnuji téměř 7 let, kdy jsem předcvičovala ve Sudiu Fascinace, v Euforie fitness a během studia v Olomouci.
 
Ve své praxi se specializuji na těhotné ženy a ženy po porodu. V rámci lekcí se zaměřuji na správné provedení cviku. 

Katka Kämpf Čečmanová

lektorka zdravého pohybu

lekce: zdravá záda, SM Systém

Jsem certifikovaná pilateska a fitness instruktorka, ale osud a předešlé studium na zdravotnické škole a velká vášeň pro celostní přístup k tělu přispěl k tomu, abych šla cestou..zdravého a vědomého pohybu. Pohyb bez bolesti a zdravá záda - jsou spojením dechových technik, reflexologie chodidla, fasciálniho cchi, DNS a SM systému a jemné jógy. Tedy souhrnu vědomého pohybu, který slouží k pochopení a nápravě sebe sama s pokorou, laskavostí, jemností a soucitem. Vhodné pro klienty s velkým stresem, bolestí, po úrazech a operacích pohybového aparátu. Vhodné pro nás všechny, kteří chceme ve svém životě změnu, bez zázračné pilulky, protože máme tu moc a umíme to, jen jsme to někde na své cestě zapomněli.  

Mgr. Veronika Studničná 

fyzioterapeutka, instruktor fitness dětí a mládeže

lekce: individuální lekce

Bakalářský stupeň fyzioterapie jsem vystudovala na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Magisterský pak dálkovou formou na SZU v Bratislavě.
 
Již během studia mě to táhlo k dětem, a tak jsem ihned po jeho ukončení nastoupila do dětské léčebny, kde jsem se seznámila jak s lůžkovým, tak ambulantním provozem a především s Editou, která mě přivedla od péče o předškolní a školní děti až k práci s kojenci.

V roce 2023 jsem získala certifikát NDT Basic Bobath a stala jsem se Bobath terapeutem. Ve stejném roce jsem zahájila kurz Vojtovy reflexní lokomoce, po kterém jsem toužila již od školy. Cesta to bude ještě dlouhá, ale doufám, že úspěšná.

Jsem přesvědčena o tom, že včasnou diagnostikou u dětí, lze předejít případným obtížím ve vyšším věku či v dospělosti. U mladších dětí propojuji terapii s hrou, tak aby děti cvičení bavilo u starších dětí dbám na aktivní zapojení do terapie a uvědomění si pohybu vlastního těla.

To, co se naučíme jako děti, si s sebou neseme po celý život.


Hanka Vašíčková

fyzioterapeutka, instruktorka pilates

lekce: fyziopilates

Profesí jsem fyzioterapeutka a lektorka Pilates. Pilates mne provází již řadu let. Vnímám jej jako skvělý způsob, jak si osvojit a upevnit takové pohybové návyky, které budou v souladu s naším tělem, takové návyky, které podpoří náš organismus v sebe - uzdravování. Pilates je báječný doplněk fyzioterapeutické péče. Na mých lekcích se principy Pilates prolínají s fyzioterapeutickými technikami, které vycházejí z konceptů jako je DNS (dynamická neuromuskulární stabilizace od prof. Koláře) nebo Spirální dynamika. Mým profesním tématem je oblast pánevního dna a práce chodidla, klíčové oblasti našeho těla, které spolu úzce souvisí.

Olga V. Straková 
majitelka studia Pilates 4U, instruktorka, lektorka