Bc. Olga V. Straková


Ke sportu jsem jako dítě úplně vedená nebyla, ale později jsem v něm našla zálibu - squash, badminton, tenis, brusle, lyžování, horská turistika, pilates, jóga, power plate a další skupinové lekce. Vyzkoušela jsem toho hodně, vždycky mi vrtalo hlavou, zda to či ono dělám správně, chtěla jsem, aby mě někdo kontroloval, opravoval. Prostě aby to moje úsilí bylo co nejefektivnější. 

Tak jsem se jednoho dne rozhodla, že chci víc a začala se v oblasti pohybu vzdělávat. Převzala jsem malé studio Power Plates4U, kde jsem cvičila vždy max. se 2 klienty, takže byl prostor na osobní přístup   - opravování a kontrolu. Tam jsem pochopila, že spoustu cviků nezvládne každý, mnoho klientů trápí bolest bederní či krční páteře, zlobí je kyčle, kolena, ramena... Byl to nakonec respekt a zodpovědnost za to, co s kým cvičím, který mě motivoval k dalšímu vzdělávání, které asi nikdy neskončí. 

To mě také přivedlo k Pilates Clinic. Líbilo se mi, že tento koncept má přesah i mimo tělocvičnu. Učil nás totiž o pohybu přemýšlet, provádět ho koordinovaně a tím mít možnost měnit své pohybové stereotypy. Pod značkou Pilates 4U jsem se začala intenzivně věnovat skupinovým a individuálním lekcím a učit i vás, jak na pružnější a funkčnější tělo. 

Absolvovala jsem další vzdělání a kurzy (nejvíce čerpám z DNS podle Koláře a Spiraldynamik), rozšířila svou cvičnabídku o kurzy pro ženy po porodu, jednorázové speciály a workshopy zaměřené na různá témata (hallux valgus, práce s chodidly, pánevní dno ad.) a do budoucna bych se ráda věnovala i cvičení s dětmi a teenagery.

Proto jsem se nakonec rozhodla otevřít vlastní studio, kde budu mít prostor k realizaci všech svých nápadů a plánů, a kde se nám bude příjemně dál pracovat na údržbě našich tělesných schránek ...  

Potkat se můžeme na lekcích Pilates Clinic, Zdravá záda, kurzech Cvičení po porodu, workshopech a speciálech...

Těším se na vás!

Olga V. Straková 

Díky vám všem, kdo se mnou pravidelně a svědomitě cvičí! Díky, že se poctivě snažíte odcvičit novinky, které sbírám na školení, ikdyž se to někdy zdá nemožné. Moc děkuji za vaše zpětné vazby, které mě utvrzují, že to co dělám a jak to dělám, má opravdu smysl. A díky za báječnou atmosféru na skupinových lekcích. Moc bych si přála, aby nám to spolu ještě dlouho dlouho vydrželo. :)